WIELKI PIEC W KRAKOWIE BĘDZIE PRACOWAŁ

ArcelorMittal Poland poinformował, o ponownym uruchomieniu wielkiego pieca w krakowskim oddziale koncernu, który został wyłączony pod koniec ubiegłego roku.

Decyzja o ponownym uruchomieniu instalacji wynika z konieczności dostarczenia slabów (półproduktów) do huty ArcelorMittal w Gandawie w Belgii, gdzie rozpocznie się remont wielkiego pieca, a także z konieczności uzupełnienia strat produkcyjnych w zakładach ArcelorMittal Europe – wyjaśnia , Marc De Pauw dyrektor generalny ArcelorMittal Poland.

Firma zakłada, że ponowne uruchomienie wielkiego pieca i stalowni w Krakowie będzie miało miejsce w połowie marca, choć ostateczna data będzie zależała od czasu potrzebnego na przygotowania.

Jak nam powiedział wiceprzewodniczący NSZZ Pracowników ArcelorMittal Poland Józef Kawula to bardzo dobra informacja dla naszych pracowników, którzy powrócą na swoje stanowiska pracy i nie będą musieli dojeżdżać do Dąbrowy Górniczej, bo to było dla nich ogromne utrudnienie. Prace związane z rozruchem pieca mają sie rozpocząć jak najszybciej. Mamy nadzieję że nie napotkamy na przeszkody i już w marcu wszyscy będziemy mogli spokojnie pracować.