NOWY ROK Z NOWYM DYREKTOREM GENERALNYM – ZMIANY W ARCELORMITTAL POLAND

Od stycznia dyrektorem generalnym ArcelorMittal Poland będzie Marc De Pauw. Dotychczasowy dyrektor generalny i prezes zarządu Geert Verbeeck, po pięciu latach zarządzania polskimi zakładami zostanie członkiem dyrekcji wykonawczej i dyrektorem zarządzającym spółki ArcelorMittal Nippon Steel India.

Geert Verbeeck był dyrektorem generalnym ArcelorMittal Poland od roku 2015, a od stycznia tego roku – prezesem zarządu spółki. Teraz został powołany na stanowisko dyrektora zarządzającego i członka dyrekcji wykonawczej ArcelorMittal Nippon Steel India. Na stanowisku dyrektora generalnego od nowego roku Geerta Verbeecka zastąpi Marc De Pauw, który swoją karierę w grupie ArcelorMittal zaczął w 1991 roku na wydziale metalurgicznym w Gandawie w Belgii. Przeszedł wszystkie szczeble kariery – od inżyniera projektu przez kierownika liniowego, kierownika wsparcia, szefa postępu aż po stanowisko dyrektora wydziału produkcji koksu i energii.

W roku 2014 stanął na czele biura transformacji południowo-zachodniej części ArcelorMittal Europe – wyroby płaskie. Od stycznia 2018 roku był dyrektorem zarządzającym części surowcowej w hiszpańskiej Asturii. Marc jest absolwentem telekomunikacji i elektroniki na Uniwersytecie w Gandawie, ukończył także studia MBA.

– Dziękuję Geertowi za pięć lat, które spędził w Polsce. W tym czasie jako dyrektor generalny, a potem również prezes zarządu ArcelorMittal Poland dokonał transformacji naszych zakładów, a także wdrożył i nadzorował realizację inwestycji, których wartość przekroczyła 2 mld zł. Te projekty pozwoliły nam ograniczyć nasz wpływ na środowisko oraz poszerzyć naszą ofertę produktową o wyroby o wysokiej wartości dodanej. Geert włożył dużo wysiłku w przygotowanie naszej firmy i jej pracowników również na trudne czasy związane z cyklicznym charakterem naszej działalności. Życzę mu powodzenia i wielu sukcesów w nowej roli – mówi Sanjay Samaddar, przewodniczący Rady Nadzorczej ArcelorMittal Poland.

– Na pokładzie witam natomiast Marca De Pauw. Jestem przekonany, że jego ogromne doświadczenie zdobyte w kilku krajach, w których z sukcesem realizował projekty transformacji sprawi, że z nową energią poprowadzi naszą firmę prosto do celu, którym jest osiągnięcie doskonałości operacyjnej – dodaje.