Aktualności

205 KWARTALNA KONFERENCJA SITMN – 70 LAT ŁUKASIEWICZ IMN

W dniach 14-16 września 2022 w Wiśle Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Metali Nieżelaznych zorganizowało 205 Kwartalną Konferencję Naukowo-Techniczną poświęconą jubileuszowi 70 lecia Łukasiewicz – Instytutu Metali Nieżelaznych. Podczas trzy dniowych obrad uczestnicy spotkania mieli okazję do zapoznania się z bogatą historią tej unikatowej w skali Europy jednostki naukowo-wdrożeniowej, jej dokonań na arenie krajowej i międzynarodowej jak i planów na najbliższą przyszłość. W piątek odbyła się sesja tematyczna poświęcona jubileuszowi 75 lecia poznańskiego oddziału Łukasiewicz IMN – Centralnego Laboratorium Akumulatorów i Ogniw.

Gości serdecznie powitała prezes Stowarzyszenia i dyrektor Łukasiewicz IMN dr inż. Barbara Juszczyk, dziękując za liczna przybycie. W prezydium obrad zasiedli również: prof. Zbigniew Śmieszek – Honorowy Prezes SITMN, dr Wojciech Burian – dyrektor ds. badawczych i komercjalizacyjnych Łukasiewicz – IMN, mgr Zbigniew Potem – dyrektor ds. finansowych i operacyjnych Łukasiewicz – IMN.

Po powitaniu licznie przybyłych prezesów, menedżerów, dyrektorów branży metali nieżelaznych, kadry naukowej instytutów badawczych i uczelni wyższych dyrektor Łukasz Wierzbicki zaprezentował film ukazujący historię i dzień dzisiejszy gliwickiego Instytutu. Tradycyjnie podczas kwartalnych spotkań wręczane są Odznaczenia i Honorowe Statuetki SITMN. Konferencje organizowane przez Stowarzyszenie zawsze są na wysokim poziomie merytorycznym jak i organizacyjnym, za które odpowiada dyrektor biura SITMN Maria Grzesik.

Gratulujemy. W kolejnym numerze MH 20/2022 zamieścimy obszerną relację z niniejszej konferencji. A teraz zapraszamy do galerii.