Aktualności

ARCELORMITTAL POLNAD SPONSOREM TYTULARNYM

29 lipca na koronie stadionu Zagłębiowskiego Parku Sportowego w Sosnowcu członkowie zarządu ArcelorMittal Poland – Adam Preiss i Tomasz Ślęzak podpisali z prezes Zagłębiowskiego Parku Sportowego Kariną Skowronek umowę na mocy której hutniczy koncern stał się sponsorem tytularnym tego wyjątkowego kompleksu sportowego.

Zagłębiowski Park Sportowy to nowoczesny multidyscyplinarny kompleks sportowy złożony z trzech obiektów: stadionu piłkarskiego, który jednorazowo może pomieścić prawie 12 tys. kibiców, stadionu zimowego (2 545 miejsc) i hali sportowej (3502 miejsc). A wszystko to na obszarze 15ha.

Podczas popisywania umowy prezes Zagłębiowskiego Parku Sportowego Karina Skowronek powiedziała: Czuję się jak matka, który razem z ojcem prezydentem Arkadiuszem Chęcińskim oddaje w ręce rodziców chrzestnych, czyli koncernu ArcelorMittal Poland nasz obiekt. Oficjalną nazwę wypracujemy po rozmowach ze sponsorem tytularnym i poznamy w najbliższych miesiącach.

W nazwie obiektu na pewno nie może zabraknąć nazwy naszej firmy ArcelorMittal, a czy będzie to Park czy Arena to kwestia do ustalenia. Dla nas priorytetem jest działanie w regionie nie tylko jako duży pracodawca, ale też wspieranie lokalnych inicjatyw. Związanie się z Zagłębiowskim Parkiem Sportowym wpisuje się naszą strategię i chcemy, aby nasza firma była kojarzona z wydarzeniami sportowymi i kulturalnymi. Będziemy korzystać z tego obiektu także poza imprezami organizując tu w przyszłości także nasze firmowe spotkania czy eventy, powiedział dziennikarzom – Adam Preiss, dyrektor finansowy i członek zarządu ArcelorMittal Poland.

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński wyraził uznanie dla hutniczej spółki, której jeden z najlepszych oddziałów od wielu lat działa na terenie miasta dając zatrudnienie wielu mieszkańcom.

Tomasz Ślęzak, dyrektor energii ochrony środowiska oraz członek zarządu ArcelorMittal Poland stwierdził:  Jesteśmy w tym regionie wielką firmą, chyba największym pracodawcom i chcemy, żeby nasze logo, logo ArcelorMittal było jeszcze bardziej widoczne. Jednocześnie życzymy sukcesów i kibicujemy sosnowieckim sportowcom. Widzimy tu w Zagłębiowskim Parku Sportowym jak można nowocześnie wykorzystać stal. Te obiekty są zbudowane przede wszystkim ze stali. Naszą stal nazywamy „the fabric of life” czyli tworzywem nowoczesnego świata. To jeden z tych czynników, który wpłynął na nasze zaangażowanie w ten projekt.

ArcelorMittal Poland zgodnie z podpisaną umową będzie przez 5 lat sponsorem tytularnym Zagłębiowskiego Parku Sportowego na co rocznie przeznaczać będzie 1,5 mln złotych.