BIPROMET NA TARGACH KATOWICE

W dniach 10-13 września w Katowicach odbywały się Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego, podczas których zaprezentowało się ponad 350 wystawców z 12 krajów. Silnie swoją obecność zaakcentowała Grupa KGHM Polska Miedź, a w ramach wspólnego stoiska, ceniona w branży metali nieżelaznych, spółka projektowo-inżynierska BIPROMET SA.

BIPROMET od blisko 70 lat jest obecny na krajowym i międzynarodowym rynku projektowym i wykonawczym, tworząc historie przemysłu metali nieżelaznych, w tym najważniejszych firm tej branży w naszym kraju: KGHM, Huta Cynku „Miasteczko Śląskie”, ZGH „Bolesław”, Orzeł Biały….

Podczas czterech dni targowych pracownicy BIPROMET-u zaprezentowali wieloletni dorobek spółki, który stanowi połączenie: wiedzy i fachowości specjalistów z nowoczesnymi i innowacyjnymi rozwiązaniami dla hut i zakładów przemysłu metali nieżelaznych.

– Targi są znakomitą okazją do sprawdzenia dynamiki rozwoju w poszczególnych sektorach branży górniczej, hutniczej i energetycznej. Każdy z wystawców prezentuje swoje najlepsze rozwiązania techniczne, co pozwala analizować pojawiające się trendy i oczekiwania potencjalnych klientów. Dla firmy Bipromet jednego z liderów w dostarczaniu najwyższej jakości rozwiązań projektowych i realizacji skomplikowanych inwestycji w systemie „pod klucz”, to prawdziwe źródło inspiracji. Bez tej wiedzy trudno jest o profesjonalne przygotowanie i aktualizacja niezbędnych zasobów do wymogów stawianych przez definicje przemysłu 4.0″ – zaznacza Dariusz Kubiak, prezes zarządu BIPROMET S.A.

Specjaliści z BIPROMETU zaprezentowali najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu realizacji inwestycji od koncepcji, poprzez projekt, do realizacji „pod klucz”. Katowicka spółka jest jedną z nielicznych w naszym kraju firmą stosującą nowatorską koncepcję projektowania Building Information Modeling (BIM), która całkowicie zmienia podejście do projektowania, realizacji inwestycji i zarządzania budynkiem. BIM, czyli modelowanie informacji, umożliwia ciągły i natychmiastowy dostęp do bieżących informacji o projekcie i wszystkich kosztach, co w konsekwencji przekłada się na obniżenie końcowych kosztów realizowanych przedsięwzięć.

– Wspólne stoisko firm Grupy Kapitałowej KGHM, było trafionym pomysłem, co przełożyło się również na duże zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów. Odbyliśmy szereg obiecujących rozmów z obecnymi, jak i mam nadzieję, przyszłymi partnerami biznesowymi. Zaprezentowaliśmy w nowoczesny sposób technikę projektowania za pomocą technologii VR, która do tej pory była wykorzystywana głównie w rozrywce. Dziś firmy takie jak BIPROMET implementują technologie wirtualne do biznesu, by świadczyć swoje usługi na najwyższym światowym poziomie. Trzeba stwierdzić, że tegoroczne Targi Katowice spełniły nasze oczekiwania i z nadzieją czekamy na kolejną edycję, która odbędzie się za 2 lata – podsumowuje Krzysztof Kasprzyk dyrektor ds. handlowych BIPROMET SA.