Aktualności,  Relacje

HUTA ŁABĘDY NA TARGACH KATOWICE – „TU TRZEBA BYĆ”.

HUTA ŁABĘDY S.A., należąca do Grupy Kapitałowej Węglokoksu, jest producentem nowoczesnych obudów chodnikowych dla górnictwa oraz akcesoriów górniczych. Przy ścisłej współpracy z Głównym Instytutem Górnictwa w Katowicach i z Instytutem Metalurgii Żelaza w Gliwicach oraz Akademią Górniczo – Hutniczą w Krakowie stale unowocześnia swoje wyroby, by zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa górnikom podczas ich pracy pod ziemią. Dlatego też udział w Międzynarodowych Targach Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego jest obowiązkowy.

– W targach uczestniczymy od 1995 roku. To miejsce nie tylko prezentacji naszych wyrobów, ale i bezpośrednich kontaktów z klientem. Nasze stoisko tradycyjnie usytuowane jest na terenach zewnętrznych od strony Spodka. Staramy się, by było ono rozpoznawalne i każdy mógł do nas łatwo dotrzeć – powiedziała Marzena Allamoda dyrektor sprzedaży Huty Łabędy dodając, że pierwszy dzień zaskoczył dużą ilością gości odwiedzających stoisko.

Prezentujemy wszystko to, czym huta może się poszczycić. Z uwagi na charakter targów największą ekspozycję stanowią wyroby dla sektora górniczego, w tym nowe typy obudów: ŁPOCW, ŁPS, a także stojaki, stropy podporowe, strzemiona i różnego rodzaju akcesoria górnicze. Staramy się, by zawsze zaprezentować coś nowego. Nasze rozwiązania ułatwiają pracę i czynią ją bezpieczniejszą, co jest doceniane przez klientów. W roku bieżącym prezentujemy także rury kołnierzowe Ø114 i 168, które wykorzystuje się do transportu pod ziemią sprężonego powietrza i wody. Górnictwo jest naszym głównym odbiorcą, ale zdając sobie sprawę, iż w Polsce działa coraz mniej kopalń postanowiliśmy w 2011 roku zdywersyfikować naszą produkcję. Uruchomiliśmy jedną z najnowocześniejszych w świecie linię do produkcji profili zimnogiętych o wymiarach : kwadratowe od 70×70 do 250×250 oraz prostokątne od 80×50 do 300×200 oraz rur ze szwem w zakresie od fi 114,3 do fi 323,9mm, które otrzymały w roku ubiegłym elitarny certyfikat API. Dzięki niemu poszerzyliśmy naszą ofertę produktową o rury do przesyłu mediów palnych (głównie gaz i ropa naftowa) – dodaje dyrektor.

Wracając do samych targów, chcę stwierdzić, że spełniły one nasze oczekiwania. Dużo odwiedzających, a wśród nich nasi stali, a także nowi klienci ze spółek krajowych i zagranicznych. Reasumując – obecność na targach Katowice jest bardzo istotna dla promocji produktów huty, a w szczególności oferty skierowanej dla przemysłu górniczego. Trzeba tu być – podsumowuje Marzena Allamoda.