Aktualności

KOLEJNY PRZETARG NA HUTĘ CZĘSTOCHOWA

Sąd Okręgowy w Częstochowie poinformował iż sędzia komisarz zatwierdził warunki kolejnego przetargu na sprzedaż przedsiębiorstwa spółki ISD Huta Częstochowa sp. z o.o. w upadłości. Cena wywoławcza została ustalona na kwotę 220 milionów złotych netto czyli o 30 mln złotych niższa aniżeli w pierwszym przetargu, do którego nie zgłosił się ani jeden chętny.


Oferty należy składać do dnia 27 lipca 2020 r. do godz. 14.00, a przetarg odbędzie się w Sądzie Rejonowym w Częstochowie w dniu 28 lipca 2020 r. o godz. 12.00. Pozostałe warunki przetargu nie uległy zmianie.

Jak podkreślają związkowcy cała sytuacja jest wielce niepokojąca, bo obecny dzierżawca potwierdził wolę zakupu huty, a sędzia nie przychylił się do niej tylko rozpisał nowy przetarg. Nie rozumiemy działań jakie są prowadzone wokół huty. We wrześniu kończy się dzierżawa i prawo pierwokupu przez Sunnigwell International Polska, który do tej pory jako jedyny inwestor złożył konkretną ofertę zakupu huty. Dlaczego musimy czekać kolejne dwa miesiące? – pytają.