ZMIANY W ZARZĄDZIE ARCELORMITTAL POLAND

Rada Nadzorcza ArcelorMittal Poland 11 lutego zatwierdziła zmiany w składzie zarządu spółki. Obecny dyrektor generalny Marc De Pauw objął stanowisko prezesa zarządu w miejsce Geerta Verbeecka, który w styczniu przejął nowe obowiązki w grupie ArcelorMittal. Do zarządu powołano również Tomasza Plaskurę, dyrektor sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią, ArcelorMittal Europe – wyroby płaskie.

Prezes Marc De Pauw.

Marc De Pauw swoją karierę w grupie ArcelorMittal zaczął w 1991 roku na wydziale metalurgicznym w Gandawie w Belgii. Przeszedł wszystkie szczeble kariery – od inżyniera projektu przez kierownika liniowego, kierownika wsparcia, szefa postępu aż po stanowisko dyrektora wydziału produkcji koksu i energii. W roku 2014 stanął na czele biura transformacji południowo-zachodniej części ArcelorMittal Europe – wyroby płaskie. Od stycznia 2018 roku był dyrektorem zarządzającym części surowcowej w hiszpańskiej Asturii. Jest absolwentem telekomunikacji i elektroniki na Uniwersytecie w Gandawie, ukończył także studia MBA.

Dyrektor Tomasz Plaskura.

Tomasz Plaskura dołączył do Grupy ArcelorMittal w 2008 roku jako dyrektor handlowy klastra północno-wschodniego. W 2009 roku objął stanowisko dyrektora sprzedaży i marketingu części wschodniej wyrobów płaskich w Europie (BDE), gdzie był również odpowiedzialny za zarządzanie zamówieniami w ArcelorMittal Poland, ArcelorMittal Ostrava i Eisenhuettenstadt. Oprócz obecnie zajmowanego stanowiska jest również prezesem zarządu ArcelorMittal FCE Poland, członkiem zarządu ArcelorMittal Distribution Solutions Poland, a także członkiem Rady Nadzorczej ArcelorMittal Eisenhuettenstadt. Posiada tytuł magistra inżynierii mechanicznej zdobyty na Politechnice Śląskiej. W roku 2018 ukończył program dla kadry zarządzającej London Business School Executive Education Program.

Obecny ośmioosobowy skład zarządu ArcelorMittal Poland przedstawia się następująco: prezes zarządu i dyrektor generalny Marc De Pauw, wiceprezes zarządu dyrektor zarządzający ds. BHP, produkcji koksu i projektów specjalnych Czesław Sikorski i członkowie zarządu: Tomasz Dziwniel (dyrektor zarządzający Oddziału Wyrobów Płaskich i Jakości), Bogdan Mikołajczyk (dyrektor zarządzający Oddziału Wyrobów Długich i Logistyki), Hervé Mouille (dyrektor zarządzający Oddziału Surowcowego), Tomasz Plaskura (dyrektor sprzedaży i marketingu wyrobów płaskich na Europę Wschodnią), Adam Preiss (dyrektor finansowy), Tomasz Ślęzak (dyrektor energii i ochrony Środowiska).