Aktualności

KOKS NA CELOWNIKU POLICJANTÓW.

Dwie osoby miały dokonać kradzieży koksu w Dąbrowie Górniczej. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt…, że byli to funkcjonariusze policji w Sławkowie.

Dwóch umundurowanych mężczyzn zostało ujętych, 17 stycznia, w godzinach porannych dzięki kamerze monitorującej teren wokół stacji kolejowej Dąbrowa Górnicza Towarowa. Ów panowie dokonali zawłaszczenia mienia w postaci 2 worków koksu o wartości około 300 złotych. Mężczyźni załadowali kradziony koks do cywilnego samochodu, który potem okazał się pojazdem służbowym na cywilnych numerach rejestracyjnych. Wykrycie zdarzenia skutkowało skierowaniem na miejsce patrolu Straży Ochrony Kolei, która zatrzymał mężczyzn.

Po sprawdzeniu okazało się, że zatrzymani to policjanci ze Sławkowa, podlegający pod komendę powiatową w Będzinie, gdzie zostali przekazani. Próba kradzieży koksu będzie słono ich kosztowała. Wobec funkcjonariuszy wszczęto wewnętrzne postępowanie, które ma doprowadzić do wydalenia ich ze służby. Postępowanie niniejsze ma rozwiać wszelkie wątpliwości w niniejszej sprawie i potwierdzić, czy doszło do złamania prawa. Kryzys paliwowy spowodowany głównie przez atak Rosji na Ukrainę skutkuje wysokimi cenami paliw, jednak kradzież paliwa o wartości 300 złotych zdecydowanie nie opłaci się funkcjonariuszom…