Aktualności

SPROSTAMY KAŻDEMU WYZWANIU

Podczas Międzynarodowych Targów Górnictwa. Przemysłu Energetycznego i Hutniczego odwiedziliśmy stoiska firm związanych z branżą stalową. Jedną z nich jest katowicki BIPROMET, który od ponad 70 lat wspomaga m.in hutnictwo metali nieżelaznych oraz żelaza i stali kreując innowacyjne rozwiązania techniczno-technologiczne. Prezes spółki Dariusz Kubiak powiedział naszemu reporterowi:

Stoisko Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź.

– Trzy lata od ostatniej edycji targów EXPO Katowice, zaprezentowaliśmy ofertę BIPROMET-u skierowaną do  szeroko pojętego przemysłu. Razem ze spółkami  Grupy Kapitałowej – KGHM Zanam, PeBeKa, CBJ, Nitroerg i Inova mieliśmy stoisko pod wspólnym szyldem naszego właściciela KGHM Polska Miedź. 

Nasza oferta obejmowała dwa podstawowe zakresy działalności – kompleksowa dokumentacja, w tym wykonanie jej w ramach przemysłu ciężkiego, a także GRI – generalna realizacja inwestycji. Zdobyte doświadczenia w wielu wymagających realizacjach w KGHM  Polska Miedź rozszerzamy na rynki zewnętrzne, w tym między innymi na realizacje w energetyce i przemyśle chemicznym. Dzięki temu zdywersyfikujemy nasz portfel zamówień, co wpisuje się w przyjęta strategię BIPROMET-u.

Prowadzone w ostatnich latach prace umocniły nasze kompetencje w zakresie realizacji inwestycji pod klucz. Posiadamy ogromny potencjał wynikający z efektu synergii realizacji prac projektowych i realizacji inwestycji. Nasze projekty realizujemy w oparciu
o najnowsze oprogramowania w tym system BIM, co umożliwia prowadzenie trudnych i skomplikowanych  inwestycji, których często nie podejmują się inne firmy.

Realizacja tego typu inwestycji wymaga stałego zaangażowania wysoko wyspecjalizowanej kadry inżynierskiej na każdym szczeblu realizacji procesu inwestycyjnego, począwszy od wykonania koncepcji, poprzez projektowanie,  pozyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych, aż po realizację inwestycji  i oddanie wybudowanych obiektów do użytkowania.

BIPROMET S.A. jako spółka z ponad 70 -cio letnim doświadczeniem realizuje swoje usługi
w branżach: procesowej, technologiczno-mechanicznej, konstrukcyjno-architektonicznej, instalacyjnej, elektryki i automatyki, a także szeroko pojętej ochrony środowiska.Wykonujemy również analizy i koncepcje przedinwestycyjne. Prefabrykujemy, dostarczamy oraz montujemy kompletne linie technologiczne oraz wykonujemy szkolenia, rozruchy i odbiory.

Odbiorcą naszych usług jest szeroko pojęty przemysł ciężki, który
w ostatnich dziesięcioleciach przeszedł transformację i dziś opiera się w większości na zautomatyzowanych liniach produkcyjnych. Obszarem działalności BIPROMET S.A. są: hutnictwo metali nieżelaznych, przemysł energetyczny, metalurgiczny – hutnictwo żelaza i stali,; cementowy, a także górnictwo i koksownictwo oraz przemysł chemiczny.

Posiadamy szeroki wachlarz usług, który staraliśmy się zaprezentować podczas tegorocznych Targów Expo Katowice. Jesteśmy firmą przełamującą stereotyp – NIE DA SIĘ,  bo tylko tak możemy sprostać wyzwaniom przemysłu 4.0. i coraz wyższym wymaganiom rynkowym.

Na targach można było zaobserwować niepewność jaka panuje na rynku. Pomimo mniejszej ilości wystawców udało się nam odnowić kontakty z dotychczasowymi kontrahentami i kooperantami, a także nawiązać nowe, które mają szansę przynieść w najbliższych latach wymierne efekty w postaci rentownych kontraktów.