Aktualności

OD STYCZNIA NOWY DYREKTOR GENERALNY ARCELORMITTAL POLAND

Frederik Van De Velde od stycznia 2022 r. obejmie stanowisko dyrektora generalnego ArcelorMittal Poland. Prezesem pozostaje Sanjay Samaddar, który dotąd łączył obie te funkcje.
– Z Frederikiem pracuję od 11 miesięcy i jestem pod wrażeniem tempa, w jakim zapoznał się ze złożoną działalnością ArcelorMittal Poland. Biorąc pod uwagę ogrom jego doświadczenia w hutnictwie, jestem pewien, że odegra ważną rolę w przejściu zakładów ArcelorMittal Poland na produkcję stali o znacznie niższym śladzie węglowym – skomentował nominację prezes Sanjay Samaddar.
Nowy dyrektor generalny spółki jest związany z ArcelorMittal od 23 lat. Zaczynał pracę w 1998 roku jako kierownik produkcji wyżarzalni oraz walcarki w belgijskiej hucie w Gandawie. Pracował również jako asystent na tamtejszym uniwersytecie, gdzie później uzyskał tytuł doktora. Był m.in. szefem wielkich pieców i spiekalni w ArcelorMittal Gent oraz dyrektorem zarządzającym części surowcowej Gandawa-Liege. Od lutego 2019 r. Frederik Van De Velde odpowiadał za procesy w części surowcowej w ArcelorMittal Europe – wyroby płaskie. 1 lutego 2021 roku został zastępcą dyrektora generalnego ArcelorMittal Poland.