Aktualności

NA 50 LECIE HUTY MIEDZI GŁOGÓW

Pięć dębów symbolizujących hutniczą brać posadzono dziś na terenie Huty Miedzi Głogów. Odsłonięto również pamiątkową tablicę. Uroczystości odbyły się dokładnie w 50. rocznicę rozpoczęcia produkcji na terenie zakładu i zwieńczyły trwające od kilku miesięcy jubileuszowe obchody.

Podczas uroczystości  Dariusz Świderski wiceprezes ds. produkcji KGHM Polska Miedź S.A powiedział: 5 dekad historii oddziału KGHM to historia ogromnego wysiłku i zaangażowania pracowników – tych, którzy budowali i tych, którzy nadal budują potęgę Huty Miedzi Głogów. Te drzewa zostaną z nami na kolejne dziesiątki lat – a to dla Huty oznacza dalszy rozwój, nowe inwestycje, modernizacje, innowacje i dbałość o otoczenie.

Uroczysty moment odsłonięcia tablicy pamiątkowej przez wiceprezesa KGHM Dariusza Świderskiego i dyrektora huty Przemysława Wiśniewskiego.

Pamiątkowe drzewa posadzili dyrektorzy huty w towarzystwie przedstawicieli zarządu KGHM oraz załogi. Władze zakładu odsłoniły również tablicę upamiętniającą uroczystość, na której czytamy: „Niechaj te drzewa staną się żywym pomnikiem i hołdem dla ciężkiej hutniczej pracy”.

Huta Miedzi Głogów jest dzisiaj jedynym zakładem na świecie, gdzie pracują dwa piece zawiesinowe, służące do produkcji miedzi blister. Nasz Oddział składa się z czterech zakładów – dwie huty miedzi, Wydział Metali Szlachetnych i Wydział Ołowiu. Technologia w hucie jest nieporównywalnie bardziej nowoczesna niż 50 lat temu, ponieważ historia zakładu to jego ciągły rozwój – mówił Przemysław Wiśniewski, dyrektor naczelny huty.

Produkcja w Hucie Miedzi Głogów ruszyła dokładnie 20 lipca 1971 roku. W uroczystości otwarcia wzięły udział najważniejsze osoby w państwie, m.in. I sekretarz KC PZPR Edward Gierek i premier Rządu PRL Piotr Jaroszewicz. W zakładzie pracowało wówczas 5 tys. osób. Dziś pracowników jest około 2,5 tys.