Aktualności

BIPROMET POMAGA – LUDZIE WIELKICH SERC!

8 lipca punktualnie o godzinie 13 na placu przed pomnikiem Żołnierza Polskiego w Katowicach załoga BIPROMETu SA stawiła się, by wykonać zadanie w ramach akcji Gaszyn Challenge, do której została nominowana przez KGHM Hutę Miedzi Legnica. Pracownicy katowickiej spółki Grupy Kapitałowej KGHM wykonali po 10 pompek (mężczyźni) i 10 przysiadów (kobiety), by w ten sposób wspomóc chore na SM A dzieci województwa śląskiego.– Jestem dumny z pracowników, bo zawsze mogę na nich liczyć. Ta akcja pokazała, że po raz kolejny stanęliśmy na wysokości zadania i to nie tylko w wymiarze zawodowym, ale i społecznym. To wielki zaszczyt, że możemy pomagać. Dlatego też bardzo dziękuję kolegom z Huty Miedzi Legnica za nominację. Tego typu akcje są coraz bardziej popularne i jednoczą ludzi.
Odzew był natychmiastowy i bardzo duży, za co serdecznie wszystkim uczestniczącym w akcji dziękuję – powiedział prezes zarządu Dariusz Kubiak

Pracownicy BIPROMETU to ludzie o wielkich sercach, co pokazują na co dzień. W rodzinie jednej z naszych pracownic mamy bardzo poważną sytuację i również w tym przypadku wszyscy pomagają. Jestem dumny, że mogę z takim zespołem współpracować – dodał prezes.Zebrane fundusze trafią do jednego z trojga dzieci w województwie śląskim: Macieja, Sandry lub Natalii, chorych na SMA. Pieniądze zostaną przekazane za pośrednictwem fundacji SIEPOMAGA.PL
Kolejnymi spółkami nominowanym przez prezesa zostały: Walcownia Metali Nieżelaznych Łabędy SA w Gliwicach, Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Katowicach i Remak Energomontaż SA w Katowicach.

#GaszynChallenge to akcja strażaków ochotników z Gaszyna w województwie opolskim, której pomysłodawcą był druh Marcin Topór.
W ramach wyzwania wystarczy zrobić 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorych dzieci na SMA i nominować kolejne trzy osoby lub firmy, które mają 48 godzin na podjęcie wyzwania. Akcja cieszy się w mediach społecznościowych dużą popularnością i bije kolejne rekordy uczestników.