Aktualności

REPOLONIZACJA OSTATNIĄ DESKĄ RATUNKOWĄ DLA HUTY?

Związki Zawodowe działające w ISD Huta Częstochowa wystosowały listy m.in do prezydenta RP Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, ministrów, posłów i senatorów z prośbą o szybką pomoc w ratowaniu zakładu. Jak piszą sytuacja jest katastrofalna, a każdy kolejny dzień bez produkcji prowadzi do degradacji parku maszynowego, którego odbudowa będzie bardzo trudna i kosztowna.

Hucie z powodu braku środków finansowych grozi ze strony państwowych firm odcięcie zasilania, a to oznaczać będzie nieodwracalne w skutkach uszkodzenia infrastruktury przedsiębiorstwa. Pracę straci około 1200 hutników oraz 5 tysięcy pracowników spółek kooperujących – czytamy w liście.

Jak powiedział naszemu reporterowi przewodniczący MZZ Pracowników z ISD Huty Częstochowa Jerzy Duda: Cała załoga otrzymała już całość wynagrodzenia za czerwiec. Co do dalszych wypłat za lipiec to decyzja leży w rękach nadzorcy sądowego, który stara się rozwiązać ten problem. Wydaje się, że jest jeden poważny inwestor, który wykazuje spore zainteresowanie hutą, ale nadal nie złożył oferty. Nie możemy więc czekać, musimy działać. Stąd nasz apel do najwyższych władz państwowych, które mogą uratować naszą hutę.

Więcej na ten temat w „MH” 32/33 2019