Aktualności

KGHM ZANAM – PRACODAWCĄ PRZYJAZNYM PRACOWNIKOM

Spółka ZANAM należąca do Grupy Kapitałowej KGHM otrzymała prestiżowy tytuł Pracodawca Przyjazny Pracownikom. Nagrodę przyznaną przez NSZZ Solidarność wręczył prezydent RO Andrzej Duda.

Cieszę się, że nasze działania na rzecz pracowników cenią związki zawodowe. Nasze sukcesy to m.in. zasługa dobrego zarządzania i partnerskich relacji z załogą – powiedział Marcin Chludziński prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Prezes KGHM ZANAM Bernard Cichocki stwierdził, że jednym z jego naczelnych celów, w zakresie polityki kadrowej, jest utrzymywanie partnerskich relacji na linii pracownik-pracodawca. 

 Uzyskanie certyfikatu w okresie pandemii ma dla nas znaczenie szczególne. W tym trudnym okresie udało nam się utrzymać taką samą liczbę zatrudnionych pracowników. Do tego, dzięki dobrej sytuacji finansowej podnieśliśmy płace. W przyszłości planujemy kontynuowanie dotychczas realizowanych inicjatyw o charakterze propracowniczym – mówi dodał prezes. 

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – spółka KGHM z prestiżowym certyfikatem
Laureaci konkursu z prezydentem RP Andrzejem Dudą i przewodniczącym NSZZ „Solidarność” Piotrem Dudą
tuż po ceremonii wręczenia statuetek.

KGHM ZANAM to jeden z największych w Polsce producentów maszyn i urządzeń dla sektora górniczego. W spółce wytwarzany jest również sprzęt stosowany w systemach przeładunkowych, zespołach transportowych i kopalniach odkrywkowych. Firma jest również producentem odlewów skalnych i żeliwnych.

KGHM Polska Miedź S.A. zatrudnia ponad 18 tys. osób, a cała Grupa Kapitałowa ponad 34 tys. pracowników. Firma jest jednym z największych pracodawców w Polsce. Dla Zarządu miedziowego giganta priorytetem jest bezpieczeństwo i zdrowie pracowników. Spółka prowadzi też liczne programy prozdrowotne i prospołeczne.

Organizowany przez NSZZ „Solidarność” konkurs pod honorowym patronatem Prezydenta RP ma na celu promowaniem pracodawców, wyróżniających się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy.