Aktualności

ARCELORMITTAL ZDETRONIZOWANY?

Baowu Group w ubiegłym roku wyprodukowało 95,22 mln ton stali. Tym samym wyprzedziliśmy ArcelorMittal powiedział prezes chińskiej spółki Chen Derong. Uzyskanie tak dużej produkcji to przede wszystkim wynik połączenia, jesienią ubiegłego roku, dwóch wielkich chińskich producentów stali.

ArcelorMittal w ubiegłym roku wyprodukował 89,9 mln ton stali surowej, a rok wcześniej 92,5 mln ton. Zmniejszenie ubiegłorocznej produkcji jest wynikiem słabszego popytu i związanych z tym czasowych wyłączeń wielkich pieców m.in. w krakowskiej hucie.

Przypomnijmy, iż Baowu do ubiegłego roku był największym w Chinach i drugim na świecie producentem od momentu stworzenia grupy przez połączenie Baosteel i Wusteel w roku 2016. Wówczas jego produkcja była na poziomie 58,4 mln ton stali. Jesienią 2019 roku Baowu wykupiło 51 proc. akcji Masteel Group stając się pośrednim właścicielem 45,54 proc. udziałów w firmie Maanshan Iron and Steel. Część analityków rynkowych szacuje, że chińska grupa ma moce rzędu 100 mln ton.

Prezes Chen Derong potwierdził, że spółka 3 marca podpisała z miastem Shaoxing z prowincji Zhejiang porozumienie ws. rozwoju projektu włókien węglowych.

Jak donosi Kallanish Steel Baowu zamierza przeprowadzić internacjonalizację swojej grupy poprzez przejęcia w Europie i Stanach Zjednoczonych.