Aktualności

HUTNICZA GRUPA WĘGLOKOKSU ZBUDUJE PŁOT NA GRANICY

Budowa ok. 187-kilomerowej zapory na granicy polsko-białoruskiej będzie wymagała ok. 51 tys. ton stali, której dostawy w całości zabezpieczy Grupa Węglokoks. Na bazie dostarczonych przez huty profili i kształtowników powstanie ponad 37 tys. przęseł – wynika z informacji Węglokoksu.

Zobacz obraz źródłowy
Te prowizoryczne zasieki z drutu kolczastego na granicy z Białorusią zostaną zastąpione płotem – zaporą, której produkcją zajmą się
huty Grupy Kapitałowej Węglokoks.

30 listopada pełnomocnik ds. przygotowania i realizacji zabezpieczenia granicy państwowej Marek Chodkiewicz poinformował, iż panele do budowy zapory na granicy polsko-białoruskiej będą dostarczone przez konsorcjum dwóch polskich spółek – Grupy Węglokoks i Mostostalu Siedlce.

’Dla nas jest to pewien łańcuch wartości, w którym nasze spółki: Huta Łabędy w Gliwicach i Huta Pokój Profile w Rudzie Śląskiej będą odpowiedzialne za produkcję kształtowników i profili zimnogiętych, natomiast rolą spółek Huta Pokój Konstrukcje i ZEM Łabędy będzie – na bazie tych profili – produkowanie, spawanie i ocynkowanie przęseł tej zapory” -powiedział PAP prezes Węglokoksu Tomasz Heryszek.