Aktualności

HUTA CZĘSTOCHOWA MA NOWEGO WŁAŚCICIELA

28 maja Grupa Liberty stała się właścicielem Huty Częstochowa. Działający od 1896 roku zakład rozpoczął nowy rozdział w swej 125 letniej historii. Przed podpisaniem umowy, na rachunek masy upadłości została wpłacona kwota 171 mln zł, które wraz z wpłaconym wcześniej wadium 19 mln złotych stanowi pełną kwotę zakupu. Jak poinformował syndyk Mateusz Bienioszek „Liberty Częstochowa sp. z o.o. wpłaciło 190 mln złotych i dzisiaj podpisałem w Warszawie umowę sprzedaży przedsiębiorstwa ISD Huta Częstochowa sp. z o.o.. Tym samym huta ma nowego właściciela”.

Przypomnijmy, iż pod koniec stycznia Sąd Gospodarczy w Częstochowie po trzecim przetargu na sprzedaż huty zatwierdził wybór oferty Corween Investments – spółki należącej do grupy kapitałowej Liberty House Group, kontrolowanej przez Sanjeeva Guptę, dając czas na finalizację transakcji do końca maja br.

Firma Corween Investments (obecnie Liberty Częstochowa) od 29 grudnia 2020 r. dzierżawiła Hutę Częstochowa wznawiając jej produkcję. Wcześniej dzierżawcą przedsiębiorstwa była spółka Sunningwell International Polska, która wygrała drugi przetarg, ale ze względów formalnych nie podpisała umowy i nie wpłaciła pieniędzy. Tym samym, 3 grudnia syndyk wypowiedział umowę dzierżawy i zakład stanął. Już następnego dnia Mateusz Bienioszek rozpoczął negocjacje z Corween Investments.