Aktualności

KOLEJNY ZWROT AKCJI – SYNDYK ISD HUTY CZĘSTOCHOWA REZYGNUJE!

Syndyk Mieczysław Radecki zamiast wniosku o ustanowienie dzierżawcy dla Huty Częstochowa złożył rezygnacje z “powodów zdrowotnych”, choć jeszcze wczoraj ustalił, ze stroną związkową, iż dzierżawcą majątku huty będzie Sunningwell International Polska. 

 Jutro (12.09) o godzinie 9.00 przewodniczący związków zawodowych odbędą spotkanie z sędzią – komisarz. Chcą się dowiedzieć, czy decyzja Mieczysława Radeckiego jest wiążąca i kiedy zostanie powołany nowy syndyk.

Jak powiedział przewodniczący MZZ Pracowników z ISD Huty Częstochowa Jerzy Duda “sprawa jest bardzo dziwna i zaskakująca. Już wszystko było ustalone: termin podpisania umowy, notariusz, wstępny plan powrotów do pracy, a tu taka wiadomość”.

W poniedziałek 9 września w Sądzie w Częstochowie odbyło się przesłuchanie stron – zainteresowanych dzierżawą huty: Cognor Holding i Sunningwell International. Oba podmioty wyraziły chęć przejęcia całej załogi. Zgodnie z prawem syndyk miał wybrać inwestora dla huty jeszcze w tym tygodniu.

Podczas przesłuchań stron pracownicy huty pikietowali przed budynkiem sądu.

– Jesteśmy bardzo zaskoczeni decyzją syndyka. Dziwi nas dlaczego po wczorajszym spotkaniu nie złożył wniosku o ustaleniu dzierżawcy. Nie wiemy też czy jego decyzje są ważne i czy będzie można podpisać umowę. Ludzie chcą wrócić do normalnej pracy. Konta huty zostały zablokowane i nie wiemy co dalej. My podtrzymujemy nasze stanowisko, iż to Sunningwell powinien zostać dzierżawcą  i to chcemy poruszyć w rozmowie z sędzią – dodaje Jerzy Duda.