Aktualności

WĘGLOKOKS WSPIERA LOKALNE SPOŁECZNOŚCI

Wakacyjna przygoda – dla wielu pierwsza taka w życiu. Ale część podopiecznymi placówek wsparcia dziennego – świetlic i klubów rozwoju oraz terapeutycznych odświeży zeszłoroczne wspomnienia – bo to już druga edycja „Anielskich wakacji z Węglokoksem”. To wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów oraz spółek z Grupy Kapitałowej WĘGLOKOKS. Przy wsparciu kilku organizacji pozarządowych dzieci uczestniczyć będą w obozach rekreacyjnych, sportowych oraz terapeutycznych.

W projekt zaangażowały się spółki: Węglokoks S.A., Węglokoks Energia i Węglokoks Kraj, które przekazały 24 tysiące złotych. Ponadto dzieci otrzymały koszulki, czapki, worki-plecaki, przybory plastyczne oraz sprzęt sportowy ufundowany przez Węglokoks.

Uczestnicy  dzieci ze środowisk górniczych i hutniczych, ” Anielskich wakacji z Węglokoksem” wraz z wiceministrem energii Adamem Gawędą i zarządem Węglokoksu S.A. – prezesem Tomaszem Heryszkiem, wiceprezesem Lechosławem Rojewskim
oraz prezes Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów Moniką Bajką.

– Jako Spółka Skarbu Państwa mamy szczególny obowiązek wyznaczania trendów społecznej odpowiedzialności biznesu. Ważne są nie tylko wyniki finansowe, ale też – a może przede wszystkim – otoczenie, w którym działają nasze spółki. To otoczenie wciąż odczuwa skutki zmian przemysłowych, dlatego cieszymy się, że możemy wspierać lokalne społeczności i być częścią tej wspaniałej inicjatywy – mówi Tomasz Heryszek, prezes Węglokoksu S.A.

Dzieci, które dzięki tej akcji będą mogły cieszyć się wakacyjnym wypoczynkiem pochodzą m.in. ze środowisk górniczych, hutniczych i energetycznych. Uczestniczyć będą w obozach w miejscowości Kacwin w Pieninach oraz Zarzecze nad Jeziorem Żywieckim. To druga edycja przedsięwzięcia.

– To niezmiernie ważne, by spółki węglowe patrzyły nie tylko na rachunek ekonomiczny, ale także nieco szerzej. By troszczyły się o swoje najbliższe otoczenie i wspierały takie inicjatywy, jak „Anielskie wakacje z Węglokoksem”. Cieszy, że transformacja sektora jest społecznie sprawiedliwa, a zarządy firm naszego sektora dbają o zrównoważony rozwój – powiedział Adam Gawęda, wiceminister energii.