Aktualności

ARCELORMITTAL POLAND POMAGA UCHODŹCOM

Spółka ArcelorMittal Poland podjęła współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Św. Barbary w Sosnowcu, który pod auspicjami marszałka województwa śląskiego prowadzi zbiórkę sprzętu i lekarstw. Dary przekazywane są do ukraińskich placówek, by ratować życie ludzkie. Współpracujemy też z Krakowskim Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II pod auspicjami marszałka województwa małopolskiego w Krakowie.

Dzięki wsparciu ArcelorMittal Poland obydwa szpitale będą mogły przekazać placówkom na Ukrainie specjalistyczną medyczną pomoc, by lekarze mogli pracować i ratować ludzi. W pierwszej kolejności przekazane będą worki na krew i testy do oznaczania grupy krwi pacjentów wojennych.

Jestem pod wrażeniem wzorowej postawy, z jaką nasz kraj odpowiedział na obecną sytuację i z jakim zaangażowaniem ludzie niosą pomoc, tam gdzie jest ona potrzebna, zarówno tu na miejscu, jak i na Ukrainie. My jako firma również chcemy odegrać rolę w tej misji i dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć szpitale, które organizują fachową pomoc dla ukraińskich placówek. Uważam, że takie gesty solidarności i jedności są niezmiernie istotne w dzisiejszych czasach. Dziękuję również pracownikom ArcelorMittal Poland, którzy od samego początku zaangażowali się w pomoc, organizując wiele zbiórek i uczestnicząc w akcjach wolontariackich – mówi Sanjay Samaddar, prezes zarządu ArcelorMittal Poland.

Oprócz wsparcia finansowego, firma ArcelorMittal Poland razem z ArcelorMittal Business Centre of Excellence z siedzibą w Dąbrowie Górniczej organizuje również potrzebną pomoc dla rodzin (matek z dziećmi) pracowników ArcelorMittal z Krzywego Rogu. To około 260 osób do tej pory. Osobom tym zapewniliśmy transport z granicy, a także niezbędna pomoc: zakwaterowanie, wyżywienie, środki higieniczne oraz zabawki dla dzieci. 

Pomoc humanitarna płynie z wielu źródeł, pracownicy firmy ArcelorMittal Poland zaangażowali się w szereg zbiórek w naszych zakładach w Sosnowcu, Chorzowie, czy Zdzieszowicach lub akcje wolontariackie.

– Moc i energia z jakimi nasi pracownicy ruszyli do pomocy w ogóle mnie nie zaskoczyły. Od dawna wiem, że na naszych koleżankach i kolegach możemy zawsze polegać, dali temu przykład już nie raz. Mamy stały kontakt z pracownikami Krzywego Rogu, którzy są nam bardzo wdzięczni za pomoc.– mówi Karolina Muza-Adamiec, szefowa Kampusu, Odpowiedzialności Biznesu, Różnorodności i Employer Brandingu.

– Jesteśmy w kontakcie z władzami miast, województw, staramy się na bieżąco reagować, na potrzeby jakie są nam przekazywane. Cały czas mając nadzieję, że pokój zostanie szybko przywrócony  przy minimalnej utracie życia i jak najmniejszym ludzkim cierpieniu – podsumowuje prezes Sanjay Samaddar.